В уряді анонсували часткову приватизацію "Укрпошти" та "Укрзалізниці"

В уряді анонсували часткову приватизацію "Укрпошти" та "Укрзалізниці" Фото: vcrti.com.ua

Часткова приватизація Укрзалізниці, Укрпошти та низки інших стратегічно важливих компаній стане можливим після набуття чинності нового закону, який Верховна Рада ухвалила 2 жовтня. Зокрема, цим законом скасували перелік стратегічних державних компаній, які не можна приватизовувати, повідомляє "Громадське". Об этом сообщает chernigov-grad.in.ua со ссылкой на СМИ.

"З переліку об’єктів виключили Укрпошту та Укрзалізницю. Це не означає, що їх продадуть з молотка, але це переконливий сигнал, що державний бюджет зможе поповнитись грошима, а інвестори матимуть змогу модернізувати підприємства", — повідомив Криклій.

За його словами, держава залишить у своїй власності щонайменше 50%+ 1 акцію цих компаній, а прихід інших інвесторів дозволить залучити інвестиції у розвиток Укрпошти та Укрзалізниці. Крім цього, інвестори покращать управління державними компаніями.

Відповідний закон депутати ухвалили 2 жовтня. За нього проголосувало 250 депутатів.

Ухваливши цей закон, депутати прагнуть залучити інвестиції до державних компаній. Зокрема, зазначається, що набуття чинності цього закону дозволить залучати міноритарних акціонерів у великих та стратегічно важливих компаній.
"Також, законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про приватизацію" в частині визначення критеріїв об’єктів, що не підлягають приватизації, зокрема, установити, що об’єкти права державної власності, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованих територіях", — йдеться у пояснювальній записці до закону.
Раніше Комітет з питань економічного розвитку погодив скасування переліку заборонених до приватизації об’єктів, повідомив його голова Дмитро Наталуха.

Джерело статті: “https://ipress.ua/news/v_uryadi_anonsuvaly_chastkovu_pryvatyzatsiyu_ukrposhty_ta_ukrzaliznytsi_301250.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя